FL Home
A.net/FL
DyeStatFL.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Bob Hayes Invitational
March 21st 2020 Jacksonville, Florida, United States
Report
Block
8 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2015 Mar 21st
Results
Video
News
Photos
2016
1
1
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
2
2017
1
2
2015
1
1
1
2014
1
9
1
2013
1
1
2
1
2012
1
20
1
1
2011
1
1
2010
2
1
2
2009
Media for 2015
Videos (
1
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2015 Results - Bob Hayes Invitational
Mar 22nd 2015, 3:30pm
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
Jones High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
West Orange High School Track & Field and Cross Country - Winter Garden, Florida
Bishop John J Snyder High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Miami Southridge Senior High Track & Field and Cross Country - Miami, Florida
Beaufort High Track & Field and Cross Country - Beaufort, South Carolina
Flagler Palm Coast High School Track & Field and Cross Country - Palm Coast, Florida
Samuel W. Wolfson High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
RunnerSpace.com/NY
Lake Brantley High School Track & Field and Cross Country - Altamonte Springs, Florida
William M. Raines High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Christian Home And Bible School Track & Field and Cross Country - Mount Dora, Florida
North Florida Christian School Track & Field and Cross Country - Tallahassee, Florida
Ponte Vedra High School Track and Field and Cross Country - Ponte Vedra, Florida
Fleming Island High School Track & Field and Cross Country - Orange Park, Florida
Sandalwood High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
RunnerSpace.com/SC
Lake Weir High School Track & Field and Cross Country - Ocala, Florida
Winter Springs High School Track & Field and Cross Country - Winter Springs, Florida
Cocoa High School Track & Field and Cross Country - Cocoa, Florida
North Marion High School Track & Field and Cross Country - Citra, Florida
Bolles
Florida State University School Track & Field and Cross Country - Tallahassee, Florida
Santa Fe High School Track & Field and Cross Country - Alachua, Florida
Lawton Chiles High School Track & Field and Cross Country - Tallahassee, Florida
Banneker High School Track & Field and Cross Country - College Park, Georgia
Columbia High School Track & Field and Cross Country - Lake City, Florida
Oak Ridge High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
Trinity Christian (Jax)
Forest High School Track & Field and Cross Country - Ocala, Florida
South Dade Senior High School Track & Field and Cross Country - Homestead, Florida
Liberty High School Track & Field and Cross Country - Kissimmee, Florida
Berkmar High School Track & Field and Cross Country - Lilburn, Georgia
DyeStatFL.com
Creekside Christian School Track & Field and Cross Country - Otter Creek, Florida
Olympia High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
Atlantic Coast H.S.
Fort Pierce Westwood High School Track & Field and Cross Country - Fort Pierce, Florida
Space Coast Junior/senior High School Track & Field and Cross Country - Cocoa, Florida
Lincoln High School Track & Field and Cross Country - Tallahassee, Florida
Campbell High School Track & Field and Cross Country - Smyrna, Georgia
RunnerSpace.com/FL
Duncan U. Fletcher High School Track & Field and Cross Country - Neptune Beach, Florida
Osceola High School Track & Field and Cross Country - Kissimmee, Florida
South Atlanta
Fort White High School Track & Field and Cross Country - Fort White, Florida
Spoto High School Track & Field and Cross Country - Riverview, Florida
Mainland High School Track & Field and Cross Country - Daytona Beach, Florida
Liberty County High School Track & Field and Cross Country - Hinesville, Georgia
East Gadsden High School Track & Field and Cross Country - Havana, Florida
Palatka High School Track & Field and Cross Country - Palatka, Florida
North Florida Educational Institute Track and Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Freedom High School Track & Field and Cross Country - Tampa, Florida
St. Augustine High School Track & Field and Cross Country - Saint Augustine, Florida
Mandarin High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Mceachern High School Track & Field and Cross Country - Powder Springs, Georgia
Allen D Nease Senior High School Track & Field and Cross Country - Ponte Vedra, Florida
Edward H. White High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Palm Beach Lakes High School Track & Field and Cross Country - West Palm Beach, Florida
VulcanSpeed
Homestead Senior High School Track & Field and Cross Country - Homestead, Florida
Stanton College Preparatory Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Miami Carol City Senior High Track & Field and Cross Country - Opa Locka, Florida
Amityville Memorial High School Track & Field and Cross Country - Amityville, New York
Andrew Jackson High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Episcopal High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Pasco High School Track & Field and Cross Country - Dade City, Florida
Westside High School Track and Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
James Rickards High School Track & Field and Cross Country - Tallahassee, Florida
Suwannee High School Track & Field and Cross Country - Live Oak, Florida
Miami Killian Senior High School Track & Field and Cross Country - Miami, Florida
Allendale Fairfax Hi Track & Field and Cross Country - Fairfax, South Carolina
Baldwin Middle-senior High School Track & Field and Cross Country - Baldwin, Florida
Evans High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
Paxon School/advanced Studies Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Delta Timing Group, Inc. - Seymour - TN - Timing Company
Jean Ribault High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Terry Parker High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Miami Northwestern Senior High School Track & Field and Cross Country - Miami, Florida
Battery Creek High Track & Field and Cross Country - Beaufort, South Carolina
Bartram Trail High School Track & Field and Cross Country - Saint Johns, Florida
First Coast High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Robert E. Lee High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
RunnerSpace.com/GA
Invited groups
2015
Bob Hayes Invitational
2015 Results - Bob Hayes Invitational
Published by
DyeStatFL.com
Mar 22nd 2015, 3:30pm
Bob Hayes Invitational
- Mar 21, 2015
William M. Raines High School, Jacksonville, FL, US
Timing/Results by:
Delta Timing Group, Inc. - Seymour - TN - Tim
« Filter Results by Team: »
Allendale-Fairfax
Amityville Memorial
Andrew Jackson
Atlantic Coast
Baldwin
Banneker
Bartram Trail
Battery Creek
Beaufort
Berkmar
Bishop Snyder
Campbell
Cocoa
Columbia (Lake City)
Creekside
East Gadsden HS
Edward H White
Episcopal (Jacksonville)
First Coast
Flagler Palm Coast
Fleming Island
Fletcher
Florida State University/Florida High
Forest
Fort Pierce Westwood
Fort White
Freedom (Tampa)
Homestead Senior
James S Rickards
Jones
Kissimmee-Osceola
Lake Brantley
Lake Weir
Lawton Chiles
Liberty
Liberty County
Lincoln
Mainland
Mandarin
Maynard Evans
McEachern
Miami Carol City Sr
Miami Killian
Miami Northwestern
Miami Southridge Sr
Mt Dora Bible
Nease
North Florida Christian
North Florida Ed. Institute
North Marion
Oak Ridge
Olympia
Palatka
Palm Beach Lakes
Pasco
Paxon
Ponte Vedra
Raines
Ribault
Robert E Lee Senior
Sandalwood
Santa Fe
South Atlanta
South Dade
Space Coast
Spoto
St Augustine
Stanton College Preparatory
Suwannee
Terry Parker
The Bolles
Trinity Christian
VulcanSpeed
West Orange
Westside
Winter Springs
Wolfson
|
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100m Hurdles
|
110m Hurdles
|
300m Hurdles
|
4x100m Relay
|
4x400m Relay
|
4x800m Relay
|
Shot Put
|
Discus
|
High Jump
|
Long Jump
|
Triple Jump
|
Pole Vault
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Clark, Ryan
12
Banneker
10.41
-1.3
1
10
2
GARDNER, CHAUNCY
11
Cocoa
10.81
-1.3
1
8
3
Ferguson, Javonte
11
Edward H White
10.83
-1.3
1
6
4
Williams, Latrell
11
Columbia (Lake C
10.83
-1.3
1
5
5
Killins, Adrian
11
Mainland
10.94
-1.3
1
4
6
Poole, Michael
12
Lincoln
10.97
-1.3
1
3
7
Carrigan, Mike
11
Lincoln
11.01
-1.3
1
2
8
Turner, Devarius
12
Liberty
27.90
-1.3
1
1
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Clark, Ryan
12
Banneker
10.54
+0.4
10
2
Carrigan, Mike
11
Lincoln
10.92
+0.7
2
3
Killins, Adrian
11
Mainland
10.93
+0.0
7
4
Ferguson, Javonte
11
Edward H White
10.93
+0.9
3
5
Williams, Latrell
11
Columbia (Lake C
10.94
+0.5
11
6
GARDNER, CHAUNCY
11
Cocoa
10.97
+0.0
4
7
Poole, Michael
12
Lincoln
11.06
+1.0
1
8
Turner, Devarius
12
Liberty
11.07
+0.9
3
9
Robinson, Jimmie
12
Flagler Palm Coa
11.11
+0.4
10
10
Daniels, Jonah
12
Episcopal (Jacks
11.14
+0.4
10
11
EADY, TIMONTREZ
12
Westside
11.17
+0.1
5
12
Byrd, Queshaun
10
Flagler Palm Coa
11.19
+0.1
8
13
Barr, Chris
12
Trinity Christia
11.21
+0.0
4
14
Flemings, DeVonte
12
James S Rickards
11.22
+0.5
11
15
Sharman, Kyle
12
Liberty
11.25
-0.2
6
16
Richardson, Jarquel
11
Liberty County
11.25
+0.9
3
17
Davis, Javaris
12
Edward H White
11.27
-0.2
6
18
mcghee, khalid
12
Miami Northweste
11.27
-0.7
9
19
Summerall, Salento
11
Campbell
11.31
+0.0
4
20
Bootle, Dicaprio
11
Miami Killian
11.31
+0.1
5
21
ST. CYR, CAMERON
12
Campbell
11.32
+0.1
5
22
Young, Sedarius
12
Jones
11.34
+0.1
8
23
Adams, Netanyahu
09
Raines
11.35
+0.4
10
24
Guerrier, Woobendy
10
South Dade
11.35
-0.2
6
25
Wilcox, Theodis
11
Liberty County
11.35
+0.0
7
26
Baclig, Jeremiah
09
Paxon
11.37
+0.9
3
27
Smith, Isaiah
11
Freedom (Tampa)
11.39
+0.7
2
28
walden, simino
12
Miami Northweste
11.41
-0.2
6
29
TURNER, TOMMIE
12
Palm Beach Lakes
11.41
+0.7
2
30
Grier, Larry
09
Raines
11.42
+1.0
1
31
TERRY, TAQUON
11
Santa Fe
11.44
+1.0
1
32
ASHELY, TIMOTHY
11
North Florida Ch
11.45
-0.2
6
33
JUDSON, BRUCE
10
Cocoa
11.46
+0.0
7
34
Bryant, Avery
12
Robert E Lee Sen
11.46
+0.5
11
35
PARKER, SEDRICK
12
Westside
11.54
+1.0
1
36
Evans, Dontaevone
11
Palatka
11.57
-0.7
9
37
CARTY, JAVANTE
10
Miami Carol City
11.58
+0.0
4
38
CASELIEN, OLESSON
10
Maynard Evans
11.61
+0.5
11
39
SPATCHER, MALIK
11
Miami Southridge
11.63
+0.4
10
40
Willis, Exzavious
12
Miami Southridge
11.65
+0.7
2
40
Webb, Aaron
12
Creekside
11.65
-0.2
6
42
Biddings, Darius
12
Paxon
11.67
+0.7
2
43
Bartee, Carlous
10
Fort White
11.67
+0.1
5
44
LAUGEN, MICHAEL
09
Lake Brantley
11.69
+0.9
3
45
Wilson, Jordan
12
Lake Weir
11.69
-0.7
9
46
Aaron, Kendrick
11
Palatka
11.70
+0.5
11
47
SHEPPARD, ISAIAH
12
Columbia (Lake C
11.71
-0.2
6
48
BASS, JOHNATHAN
10
Maynard Evans
11.71
+0.9
3
49
Norris, Jerard
12
Robert E Lee Sen
11.73
-0.7
9
50
WILLIAMS, DEVON
10
James S Rickards
11.73
-0.2
6
51
ARE, OLAMIDE
12
Berkmar
11.73
-0.7
9
52
ROBINSON, BOBBY
11
Ribault
11.76
+0.1
8
53
Thomas, Warren
10
Andrew Jackson
11.77
+1.0
1
54
Griffin, Tysheem
11
Amityville Memor
11.77
+0.0
7
55
BAYLOCK, ELIJAH
11
Palm Beach Lakes
11.78
+0.7
2
56
Caupain, Demetrius
10
Wolfson
11.78
+0.4
10
57
BLACK, SA'DARIUS
11
Winter Springs
11.82
+0.1
5
58
SAMUELS, DARRIEN
09
First Coast
11.85
+0.7
2
59
CHELEY, MICHAEL
09
Banneker
11.89
+0.5
11
60
Santiago-Laboy, Xavier
10
Lake Brantley
11.92
+0.0
4
61
EDWARD, KYLE
12
Lake Weir
11.93
+0.4
10
62
Rivera, Brian
12
Creekside
11.96
+0.0
7
63
SCOTT, JEREMIAH
09
Fort Pierce West
11.98
+1.0
1
64
PEACOCK, CAMERON
09
Ribault
11.99
+0.1
5
65
WILLIAMS, TERRELL
11
Allendale-Fairfa
12.05
+1.0
1
66
MIDDLETON, KYLIEK
09
Beaufort
12.06
+0.0
4
67
WASHINGTON, SI
09
Space Coast
12.08
+0.4
10
68
Wilson, Kwame
11
Battery Creek
12.09
+0.5
11
69
WATTLEY, FITZ
12
McEachern
12.12
+0.0
7
70
Anderson, Jeremiah
10
Homestead Senior
12.16
+0.0
7
71
GARVIN, RICHARD
10
Allendale-Fairfa
12.18
-0.7
9
72
BROUSSARD, JAMARI
09
Beaufort
12.19
+0.1
8
73
Cutlip, Austin
11
Mandarin
12.24
+0.9
3
74
BURGESS, MARQUESS
09
Fort Pierce West
12.30
-0.7
9
75
ROGERS, RICKY
11
Winter Springs
12.34
+0.0
4
76
Levance, Mckenzie
10
Fort White
12.40
+0.1
8
77
MOSS, JOHN
11
North Florida Ed
12.47
+0.5
11
78
Mayhew, Christian
09
Bishop Snyder
12.53
-0.7
9
79
LUCAS, CHRIS
10
Lawton Chiles
12.61
+0.1
5
80
O'NEIL, MATT
11
Lawton Chiles
13.03
+0.1
8
--
TAYLOR, TERRANCE
11
North Florida Ed
FS
+0.1
8
--
Dean, Javaonte
12
South Dade
FS
+1.0
1
--
ONYIRIMBE, DARYN
12
McEachern
FS
+0.1
8
--
Matthews, Hassan
12
Amityville Memor
FS
+0.1
5
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harris, La'Kayla
12
Miami Northweste
11.87
-0.2
1
10
2
Terry, Twanisha
10
Miami Northweste
11.89
-0.2
1
8
3
Francis, Chelsea
12
Atlantic Coast
11.91
-0.2
1
6
4
Steele, Alfreda
11
Pasco
11.93
-0.2
1
5
5
Singletary, Cedrina
12
Paxon
12.01
-0.2
1
4
6
Williams, Shaniya
10
Miami Southridge
12.21
-0.2
1
3
7
Fowler, Destiny
11
First Coast
12.24
-0.2
1
2
8
Beasley, Jadzia
12
Lincoln
13.44
-0.2
1
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Terry, Twanisha
10
Miami Northweste
12.06
+0.8
1
2
Steele, Alfreda
11
Pasco
12.08
+0.1
8
3
Francis, Chelsea
12
Atlantic Coast
12.10
+0.6
9
4
Singletary, Cedrina
12
Paxon
12.13
-0.3
7
5
Harris, La'Kayla
12
Miami Northweste
12.17
-0.6
4
6
Beasley, Jadzia
12
Lincoln
12.19
+0.6
2
7
Williams, Shaniya
10
Miami Southridge
12.37
+0.6
2
8
Fowler, Destiny
11
First Coast
12.45
+0.8
1
10
JONES, JAQUEIVIA
09
Lincoln
12.46
+0.9
3
9
Hall, Destiny
12
Liberty County
12.46
-0.3
5
11
Reese, Jasmine
10
McEachern
12.48
-0.3
5
12
Nwaebobe, Ruby
12
Robert E Lee Sen
12.52
+0.6
9
13
Cunningham, Kimmie
11
Winter Springs
12.61
-0.1
6
14
Evans, Shania
10
McEachern
12.63
-0.3
7
14
BROWN, JAYLA
09
Westside
12.63
+0.6
2
16
Simpson, Cara
09
Atlantic Coast
12.64
-0.3
5
17
Quinones, Naya
10
Miami Southridge
12.67
-0.1
6
18
Cleveland, Tiera
09
The Bolles
12.67
-0.6
4
19
Ways, Chloe
11
Nease
12.68
+0.6
9
20
williams, kendia
12
Miami Carol City
12.70
-0.1
6
21
BROCK, KILEY
12
Mt Dora Bible
12.72
+0.8
1
22
Medlock, Quandriana
10
South Atlanta
12.74
+0.9
3
23
James, Jaelynn
12
Liberty County
12.75
+0.9
3
24
WILSON, GENESHA
11
Palatka
12.78
-0.3
7
25
Williams, Diamond
12
Raines
12.79
+0.6
9
26
Brown, Jasmine
11
Edward H White
12.80
-0.3
5
27
Bush, Natalya
11
Florida State Un
12.83
+0.1
8
28
Williams, Emari
10
Flagler Palm Coa
12.85
-0.3
7
29
Hill, Crystal
12
Winter Springs
12.87
-0.3
5
30
Tarver, Ilishia
Maynard Evans
12.88
+0.6
2
31
Akins, Kenya
12
Florida State Un
12.92
+0.9
3
32
Huggins, Destiny
11
James S Rickards
12.95
+0.8
1
33
Dennis, Gionet
09
Raines
12.96
-0.1
6
34
Slaughter, Akia
11
Campbell
12.98
-0.1
6
35
Smith, Diamond
10
Battery Creek
13.09
+0.9
3
36
Patillo, Katrina
09
Fort White
13.13
+0.6
9
37
Howard, Nakiya
11
Palm Beach Lakes
13.17
-0.6
4
38
Curtis, Nikita
12
Santa Fe
13.19
+0.6
2
39
William, Cayla
11
Kissimmee-Osceol
13.20
+0.1
8
40
McNeal, Christine
10
Lake Weir
13.20
-0.6
4
41
Hammonds, Shaniya
09
Allendale-Fairfa
13.22
-0.6
4
42
Jones, Tiana
12
Mandarin
13.22
+0.8
1
43
Adegoke, Yejide
12
Amityville Memor
13.23
-0.1
6
44
Borders, Cylenthia
12
Freedom (Tampa)
13.26
+0.9
3
45
GREEN, DOMINIQUE
11
Palm Beach Lakes
13.26
-0.6
4
46
Huggins, JacQuel
12
James S Rickards
13.29
-0.3
7
47
Stafford, Rakia
09
Campbell
13.33
-0.6
4
48
LYNCH, JAHNIYA
09
Beaufort
13.36
+0.6
2
49
Addison, Rheminette
11
Miami Carol City
13.41
+0.8
1
50
WILLIAMS, JADA
10
Westside
13.48
+0.6
9
51
SIMMONS, CACHE
10
Freedom (Tampa)
13.50
+0.1
8
52
ferkovich, nachelle
12
Lake Brantley
13.51
+0.6
9
53
Brown, Nydaiyah
10
Kissimmee-Osceol
13.57
-0.3
5
54
Way, Tiyanna
10
Edward H White
13.60
+0.1
8
55
MASSAQUOI, SARAPHINA
09
Berkmar
13.61
+0.9
3
56
Jolly, Mikayla
09
Paxon
13.62
+0.9
3
57
Hunter, Indya
8
Amityville Memor
13.77
-0.3
7
58
DRUMMOND, GABBY
11
Spoto
13.88
-0.1
6
59
Andrews, Timmeka
12
Ribault
14.00
+0.8
1
60
chamness, anna
12
Lake Brantley
14.07
+0.8
1
61
Roberts, Aubreyona
09
Allendale-Fairfa
14.15
-0.3
7
62
COOPER, DESTINY
10
Battery Creek
14.15
-0.3
5
63
Gales, Courtney
09
Flagler Palm Coa
14.16
-0.1
6
64
SMITH, JMANI
09
First Coast
14.17
+0.6
2
65
ALEXANDER, MORGAN
10
Beaufort
14.31
-0.3
5
66
STAFFORD, JANINE
09
South Atlanta
14.61
-0.6
4
--
CUNNINGHAM, ELIZABETH
11
Lawton Chiles
FS
+0.1
8
--
Mitchell, Dieashia
12
Berkmar
FS
+0.1
8
--
Achenbach, Kayla
11
Mandarin
FS
-0.3
7
--
Johnson, Ayona
09
Columbia (Lake C
FS
+0.6
9
--
Propp, Piper
09
Lawton Chiles
DNF
+0.1
8
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
227259 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Bob Hayes Invitational
,
Allen D Nease Senior High School Track & Field and Cross Country - Ponte Vedra, Florida
,
Allendale Fairfax Hi Track & Field and Cross Country - Fairfax, South Carolina
,
Amityville Memorial High School Track & Field and Cross Country - Amityville, New York
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Bob Hayes Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2023
1
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
2
2017
1
2
2016
1
1
2015
1
1
1
2014
1
9
1
2013
1
1
2
1
2012
1
20
1
1
2011
1
1
2010
2
1
2
Show 9 more
Hashtags
#bob-hayes-invitational
#bob-hayes
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!